WEŁNA WIELBŁĄDZIA:

Wełna wielbłądzia jest najcieplejszą wełną na świecie. Charakteryzuje się niebywałą trwałością, którą zawdzięcza rozciągliwym włóknom. Jest również bardzo miękka (nie gryzie).

Posiada niezwykłe właściwości termiczne. Gwarantuje wysoką ochronę przed chłodem a także zapewnia przepływ powietrza w wysokich temperaturach. Jest również odporna na zapachy.

Bardzo cenną cechą tego rodzaju wełny są jej właściwości lecznicze.
Poprzez okrywanie się wełną wielbłądzią możemy uzyskać pozytywne skutki zdrowotne poprawiając krążenie oraz usprawniając ruchliwość stawów. Okrywając bolące miejsca stymulujemy tkanki miękkie usprawniając przy tym przepływ krwi. Dodatkowo ograniczmy w ten sposób intensywność stanów zapalnych.

Dzięki dużej zawartości lanoliny wełna wielbłądzia wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.
Lanolina łagodzi skórę oraz usuwa skutki stresu z naszej cery. Dodatkowo lanolina ma działanie antyalergiczne. Odpycha wszelkie alergeny zapobiegając gromadzeniu się niebezpiecznych roztoczy. Wełna wielbłądzia zapobiega infekcjom dróg oddechowych.

WEŁNA JAKA:

Jak to gatunek bydła zamieszkujący najsurowsze pod względem klimatycznym rejony. Zwierzęta te wytrzymują mrozy nawet do -40 °C. Zatem wełna jaka jest znacznie cieplejsza od wełny owczej.

Włosie z sierści tych zwierząt jest bardzo cienkie i gładkie, dlatego wełna jaka jest niemal równie miękka jak kaszmir. Jak, również analogicznie do kóz kaszmirskich, posiada podwójną okrywę włosową. Wełna dzięki miękkim włóknom nie podrażnia i nie gryzie.

Wełna z jaka jest cieplejsza niż wełna merynosowa, tak samo delikatna jak kaszmir i wytrzymała niczym włosie wielbłąda. Podobnie jak wełna wielbłądzia jest antyalergiczna i nie gromadzą się w niej roztocza.

Wełna ta jest również świetnym izolatorem, więc doskonale utrzymuje ciepło ale również ''oddycha'', chłonie wilgoć z ciała i odparowuje ją w powietrze nie dopuszczając do przegrzania organizmu. Wełna jaka nie kumuluje zapachów.

WEŁNA OWIEC MONGOLSKICH:

Wełna z Mongolskich owiec różni się od tych występujących w Polsce ze względu na klimat, w którym żyją.
Mongolskie owce dzięki swojej grubej i puszystej sierści wytrzymują nawet największe mrozy, to dlatego ich wełna jest tak ciepła.
Dodatkowo sierść tych owiec musi doskonale przepuszczać powietrze aby nie doprowadzić do przegrzania organizmu w okresie wiosenno-letnim.

Zatem wełna owcza z Mongolii wręcz emanuje ciepłem, jednak przepuszcza powietrze nie kumulując wilgoci ani zapachów. Posiada znakomite parametry termiczne a do tego jest bardzo miękka, co za tym idzie nie gryząca. Podobnie jak wełna wielbłądzia oraz jaka, jest świetnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ jej włókna nie uczulają.

WEŁNA KÓZ KASZMIRSKICH:

Ze względu na położenie geograficzne i surowe warunki klimatyczne mongolski kaszmir jest znany jako najlepszy i najdelikatniejszy na świecie. Daleko od oceanów, z zimną aurą Syberii z północy, Mongolia jest sucha i wyjątkowo mroźna w okresie zimowym. Ten surowy klimat sprawia, że kozy Hircus zakładają najlepsze naturalne płaszcze znane jako kaszmir. Z cechą; 15,8-16,5 mikrona średnicy i długości ponad 38 mm.

Kaszmir jest termoaktywny. Chroni przed wysoką i niską temperaturą, ponieważ luźno połączone, kędzierzawe włókna wełny idealnie magazynują powietrze oraz ciepło wytwarzane przez ludzkie ciało. Dodatkowo kaszmir jest odporny na zabrudzenia i zapachy oraz absorbuje parę wodną, niemal natychmiast odprowadzając ją na zewnątrz, ale jednocześnie jego powierzchnia nie wchłania wody, co znaczy, że szybko schnie.
Włókna kaszmiru są miękkie i elastyczne co sprawia, że materiał się nie gniecie.

Kozy kaszmirskie, żyjące na wolnym wybiegu żywią się rodzimymi trawami na rozległym stepie Mongolii. Wchłaniane przez nie, pochodzące z natury wartości odżywcze oraz ciężkie warunki klimatyczne, w których żyją są prostą, a jednocześnie złożoną przyczyną tajemniczych i wyjątkowo wykwintnych cech mongolskiego kaszmiru uznawanego na całym świecie.