Trendy w leginsach z kaszmiru na sezon wiosenny

Legginsy to bardzo praktyczny dodatek w każdej garderobie. Warto mieć wysokiej jakości legginsy w swojej szafie. Nawet jedna para legginsów może być podstawą do wielu ciekawych stylizacji. Ten niepozorny element ubioru na przestrzeni lat przeszedł wiele zmian, ale nie da się ukryć, że przetrwał wszystkie panujące trendy i stale zajmuje ważne miejsce w naszych szafach. Jedne z najlepszych legginsów, jakie można kupić, to legginsy z kaszmiru. Wyróżniają się pięknym wyglądem, wyjątkowymi właściwościami i niesamowitą trwałością. Warto mieć je w swojej szafie. Co więcej, legginsy z kaszmiru idealnie sprawdzą się w wiosennych stylizacjach.

Czym jest kaszmir?

Kaszmir to jedno z najcenniejszych i najlepszych naturalnych włókien na świecie. Włókna kaszmiru pochodzą od kóz kaszmirskich, które zamieszkują tereny Himalajów, w których panują ekstremalne warunki bytowe. Właśnie z tego powodu, kozy musiały znaleźć sposób, aby przetrwać na tak trudnych terenach. Jest to możliwe dzięki ich wyjątkowej sierści. Składa się ona z dwóch warstw. Warstwa zewnętrzna to grube, nieprzemakalne włosy, które chronią przed wilgocią. Warstwa wewnętrzna to tzw. podszerstek. Krótka, bardzo delikatna, miękka, ale jednocześnie bardzo ciepła sierść. To właśnie stąd powstają najcenniejsze włókna kaszmiru. Włókna pozyskuje się poprzez wyczesywanie zwierzęcia. Najlepszy kaszmir jest z włókien wyczesywanych z obszaru szyi kozy.

legginsy-z-kaszmiru-na-wiosne,-kobieta-siedzaca-na-kocu,-trawa,-bezowe-ubranie, kwiaty

Dlaczego kaszmir jest taki drogi?

Nie da się ukryć, że wyjątkowość kaszmiru idzie w parze z wysoką ceną tego cudownego włókna. Jego cena jest podyktowana między innymi miejscem pochodzenia oraz ilością, jaką można pozyskać rocznie z jednego zwierzęcia. Pozyskiwanie sierści kóz kaszmirskich nie należy do najłatwiejszych zadań. Wszystko ze względu na trudne warunki klimatyczne. Ponadto warto wiedzieć, że dobrze nam znana owca daje rocznie 3 kg wełny, kiedy koza kaszmirska daje zaledwie 200 g. Ta różnica jest kolosalna. Ograniczenia ilościowe mają ogromny wpływ na cenę ubrań wykonanych z prawdziwego kaszmiru. Warto o tym pamiętać. Warto jednak inwestować w ubrania z kaszmiru, ponieważ jest to inwestycja na długie lata. Kaszmir przy prawidłowej pielęgnacji jest niezwykle odporny na uszkodzenia czy zmiany wyglądu w wyniku użytkowania.

Dlaczego legginsy z kaszmiru są tak wyjątkowe?

Legginsy z kaszmiru to produkt luksusowy. Wyróżniają się one pod wieloma względami, m.in.:

  • są kilkukrotnie cieplejsze niż wełna owcza,

  • są niezwykle miękkie i przyjemne w kontakcie ze skórą,

  • są termoregulacyjne, nie doprowadzają do przegrzania. Dzięki temu są idealne zarówno na zimne, jak i cieplejsze miesiące,

  • są higroskopijne, czyli wchłaniają wilgoć (a więc i pot) i zapewniają skórze suchość,

  • są antystatyczne, nie elektryzują się, a więc nie przyciągają także kurzu,

  • włókna nie zawierają lanoliny, tak więc są hipoalergiczne i antybakteryjne,

  • nie pochłaniają zapachów.

legginsy z kaszmiru na wiosne, szare legginsy, na tle sciany, bose stopy

Stylizacje legginsów z kaszmiru

Legginsy z kaszmiru dostępne są w naturalnych odcieniach, co sprawia, że są jeszcze wyjątkowe. Te piękne kolory idealnie wpisują się w wiosenne trendy. Tym bardziej że obecnie naturalne i ekologiczne materiały są bardzo pożądane. Jak stylizować legginsy z kaszmiru? Możliwości jest naprawdę wiele. Od bardziej codziennych po eleganckie kombinacje. Kaszmir sprawia, że legginsy są wyjątkowe i eleganckie same w sobie. W codziennych stylizacjach można je połączyć z tuniką, dłuższym T-shirtem lub wygodną bluzą. Do pracy idealnie będą się komponować z dłuższą koszulą. Legginsy z kaszmiru wyjątkowo dobrze wyglądają z kardiganem lub pledem. Jednak to, co najlepsze w legginsach to fakt, że wyglądają one znakomicie z praktycznie każdym rodzajem obuwia. Klapki, baleriny, trampki, szpilki, botki, buty zimowe? Nie ma problemu! Może jedynie warto uważać z sandałami i gladiatorkami. Taka kombinacja może być dość ryzykowna.

Legginsy z kaszmiru mogą być noszone przez cały rok

Nie da się ukryć, że legginsy z kaszmiru są niezwykle wyjątkowym elementem ubioru i warto je mieć w swojej szafie. Nie tylko ze względu stylizacje, jakie można dzięki nim stworzyć, ale także ze względu na wyjątkowość samego materiału. Kaszmir jest jednym z najcieplejszych, ale i najdelikatniejszych włókien. Jego miękkość jest nieporównywalna. Doskonałe właściwości termoregulacyjne i higroskopijność sprawiają, że legginsy z kaszmiru mogą być noszone przez cały rok. Kaszmir jesienią i zimą ogrzewa, a wiosną i latem daje uczucie chłodu. Nie doprowadza do przegrzania, a jednocześnie pochłania wilgoć, zapewniając uczucie suchej skóry. Kto raz ubierze ubranie z kaszmiru, ten nie będzie chciał go zamienić na nic innego. Kaszmir ze względu na warunki pozyskiwania, ograniczoną, niewielką ilość włókien oraz ogromny popyt w branży odzieżowej jest drogi. Jednak zakup legginsów z kaszmiru to inwestycja na wiele lat. Prawidłowa pielęgnacja tego materiału odwdzięczy się niesamowitym wyglądem bez względu na częstotliwość noszenia. Warto sprawdzić dostępną ofertę i znaleźć model zgodny ze swoimi upodobaniami. Kaszmir jest wart swojej ceny!