Chusta kaszmirowa typu mgiełka: idealny dodatek do letnich kreacji

Chusty kaszmirowe to prosty i niewielki dodatek do stylizacji, który ma ogromną moc. Oprócz tego, że chusta może cieszyć oko pięknym wykonaniem, kolorami i wzorami, to dodatkowo może w prosty sposób odmienić całą stylizację. Chusty z kaszmiru nie zajmują wiele miejsca ani w szafie, ani w walizce, więc warto je mieć w swojej letniej garderobie. Ten praktyczny dodatek sprawi, że każda letnia stylizacja nabierze wyjątkowego charakteru. Spośród wielu dostępnych opcji, warto wybierać chusty wykonane z wysokiej jakości, naturalnych materiałów. Na lato idealna będzie chusta kaszmirowa typu mgiełka. Dlaczego warto w nią zainwestować i jak stylizować?

Kaszmir - najcenniejsze włókno na świecie

Kaszmir uważany jest za najbardziej luksusowy materiał na świecie. Z czego to wynika? Kaszmir to włókno, które pozyskuje się od kóz kaszmirskich. Zamieszkują one odległe tereny Himalajów i Mongolii. Ze względu na trudne warunki, jakie panują na tych terenach, kozy musiały w odpowiedni sposób przystosować się do życia na terenach górzystych. To właśnie ich sierść pozwala im przetrwać w kilkudziesięciu stopniowym mrozie, a w cieplejsze dni skutecznie odprowadzać wilgoć i ciepło. Sierść kóz kaszmirskich ma dwie warstwy - wewnętrzną (z której powstaje znany nam kaszmir) oraz zewnętrzną. Dzięki temu kaszmir ma doskonałe właściwości termoregulacyjne. To jednak nie wszystko. Kaszmir jest lżejszy od wełny owczej i kilkukrotnie od niej cieplejszy. W dotyku jest nieporównywalnie miękki. Kaszmir ma grubość 15-19 mikronów. Mikron to jednostka używana do pomiaru grubości różnego rodzaju materiałów. Dla przykładu ludzki włos ma grubość około 75 mikronów. Włókna kaszmirowe pozyskuje się ręcznie poprzez wyczesywanie kóz, a następnie rozdzielenie włosia zewnętrznego od miękkiego puchu. Na wyjątkowość kaszmiru ma także wpływ jego cena. Jest ona zdecydowanie wyższa niż innych standardowych materiałów. Dlaczego? Zarówno czas, jak i koszt pozyskania materiału jest nieporównywalnie wyższy niż np. wełny owczej. Łatwo to zobrazować przykładem. Rocznie z jednej owcy górskiej można pozyskać kilka kilogramów włókna. Natomiast z kozy kaszmirskiej zaledwie kilkaset gramów. Dodatkowo proces tkania jest niezwykle pracochłonny. Niezwykłe włókno i rzemieślnicza praca daje w efekcie niezwykle luksusowe produkty, które wyróżniają się nieporównywalną jakością i trwałością.

kobieta w chuscie kaszmirowej wsrod drzew

Chusta kaszmirowa typu mgiełka idealna na lato

Chusty kaszmirowe są bardzo praktycznym i ciekawym dodatkiem do letnich stylizacji. A to właśnie dodatki takie jak apaszki, chusty, buty, biżuteria, paski, torebki czy okulary przeciwsłoneczne sprawiają, że całość nabiera wyjątkowego charakteru. Chusta kaszmirowa typu mgiełka jest więc idealnym pomysłem na lato nie tylko ze względu na możliwości jej wykorzystania, ale także ze względu na swoje właściwości. Kaszmir w razie potrzeby jest doskonałym sposobem na ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Nie prowadzi do przegrzania, w razie konieczności doskonale odprowadza pot i wilgoć. A kiedy letnia pogoda nie będzie sprzyjać, zapewni przyjemne ciepło.

Jak stylizować chusty z kaszmiru?

Sposobów na użycie kaszmirowych chust w letnich stylizacjach jest naprawdę wiele. W zależności od metody cała stylizacja może nabrać bardziej eleganckiego, odważnego, codziennego lub delikatnego charakteru. Tak naprawdę ograniczeniem jest nasza stylizacja. Jakie są najpopularniejsze sposoby wykorzystania chusty z kaszmiru typu mgiełką?

  • klasyczne wiązanie na szyi - najbardziej popularny sposobów noszenia chust niezależnie od pory roku. Sprawdzi się w każdej stylizacji i na każdą okazję. Kolorowe chusty z kaszmiru warto dobrać kolorystycznie do całego ubioru. Jeżeli chustka jest wielobarwna wystarczy, że jakiś element ubioru będzie w podobnym odcieniu, aby stworzyć spójną stylizację.

  • chusta przerzucona przez ramię - to bardziej elegancki rodzaj stylizacji chusty. To idealny sposób, aby uzyskać szykowny, bardziej klasyczny styl.

  • chusta jako kamizelka - duże chusty z powodzeniem mogą zastępować inne elementy ubioru. Chustka w większym rozmiarze w połączeniu z ciekawym paskiem stworzy przepiękną kamizelkę, która urozmaici całą stylizację. Doskonałe rozwiązanie na chłodniejszy letni poranek lub wieczór.

  • chusta do włosów - chustka jako element fryzury to niesamowicie ciekawy sposób, aby urozmaicić całą stylizację. Idealne rozwiązanie na lato. Chustkę można zamienić w opaskę, ciekawy turban czy jako element warkocza lub dobierańca. Opcji jest naprawdę sporo. Warto eksperymentować i otworzyć się na nowe możliwości. Ciekawy węzeł na koronie włosów poleca się na wakacje.

  • chusta na ramionach – chroni ramiona przed słońcem ale też przed chodem. Zastępuje okrycie wierzchnie podczas spacerów po plaży lub mieście.

  • chusta jako pareo plażowe – to idealny dodatek do stylizacji plażowych. Bez trudu można ją zawiązać na biodrach. Szybko schnie, jest lekka, zwiewna i pasuje do bikini.

kobieta w chuscie kaszmirower spacerujaca po ulicy

Chusta kaszmirowa typu mgiełka to świetny wybór na lato

Chusta kaszmirowa typu mgiełka to dodatek, który dobrze mieć w swojej garderobie. To luksus, w który warto zainwestować. Niezrównana trwałość, jakość, miękkość i piękno. Chusty z kaszmiru niesamowicie prezentują się w każdej stylizacji. Tym bardziej że sposobów na wykorzystanie chusty jest naprawdę wiele. W letnich stylizacjach warto wypróbować je wszystkie. Jeżeli w Twojej szafie nie ma jeszcze żadnej chusty, tego lata otwórz się na coś nowego, daj się zaskoczyć. Gwarantujemy, że kiedy zdobędziesz jedną chustę kaszmirową, będziesz chciała więcej.